Kaklo patempimas

Veido, kaklo odos senėjimui įtaką daro daugelis veiksnių, tarp kurių ir gyvenimo būdas, saulės poveikis, kasdieninis stresas, gravitacijos jėga, genetinis faktorius. Veido ir kaklo senėjimo procesas yra neišvengiamas. Kiekvienas asmuo sensta skirtingai. Vieniems raukšlės išryškėja anksčiau, kitiems – vėliau. Vieni iš pirmųjų veido ir kaklo senėjimo požymių – odos padribimas, antakių pasmukimas, nedidelių riebalų maišelių susiformavimas po akimis. Taip pat pradeda formuotis odos raukšlės apie nosies kraštus. Smakras netenka išvaizdos, kuomet pažandės plastinė linija ir kaklas deformuojasi nuo raukšlių. Nosis optiškai pailgėja, ir smulkios raukšlelės nusėja veidą. Jos labai pastebimos, jeigu asmens oda plona arba jis mėgsta ilgai degintis saulėje.

Kaklo patempimo operacija

Operacija gali būti daroma atskirai arba kartu su veido patempimu, vokų plastika (blefaroplastika), kaktos pakėlimo ar nosies formos korekcija (rinoplastika). Visais atvejais kaklo patempimo operacijos pjūviai yra paslepiami už natūralių ausies ar plaukų kontūrų. Turite atminti, kad kaklo patempimo operacija nesustabdo senėjimo proceso, tik atsuka gyvenimo laikrodį atgal.

Optimaliausias laikas daryti kaklo patempimo operaciją yra tuomet, kai moters ar vyro veide išryškėja pirmieji senėjimo požymiai, bet veido ir kaklo oda yra vis dar elastinga, veido kaulinė struktūra yra gerai išreikšta. Paprastai tai būna 40 – 60 metų amžiaus vyrai ir moterys.

Pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau atvejų pirmalaikio senėjimo, kurio pagrindinė priežastis yra besaikis deginimasis saulėje (fotosenėjimas). Labai didelį ir pastebimą odos būklės pablogėjimą veikia staigus svorio numetimas, tada oda ant veido ir kaklo tiesiog “subliūkšta”.

Pacientei ar pacientui, galvojančiam apie kaklo patempimo operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientė ar pacientas turi atvirai išsakyti savo norus ir lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos.

Informacija apie kaklo patempimo operaciją

Tyrimai: kaip ir prieš kiekvieną chirurginę operaciją, būtina atlikti tam tikrus kraujo ir šlapimo tyrimus.

Operacija: operacijos metu kaklo oda ir raumenys yra patempiami, darant fiksuojančias siūles. Jeigu yra reikalinga, chirurgas gali pašalinti dalį riebalinio audinio nuo kaklo. Jeigu pacientas (-ė) turi išraiškingą pagurklį, atliekamas ir trumpas pjūvis po smakru, siekiant pašalinti šią veido deformaciją. Patinimas ir kraujosruvos odoje gali išsilaikyti keletą savaičių. Kaklas tampa šviežesnis (atgaivintas), bet neįvyksta stebuklingas atjaunėjimas. Per kaklo patempimo operaciją koreguojamos kaklo raukšlės. Kaktos, vokų raukšlės ir susiraukšlėjimas apie lūpas tvarkomas papildomomis intervencijomis. Po operacijos kaklas ir galva yra specifiškai sutvarstomi.

Operacijos trukmė: kaklo odos patempimas trunka apie 3-5 valandas.

Nejautra: operacija atliekama bendroje nejautroje (narkozėje)

Randai: siekiant, kad pjūviai būtų mažiau matomi, jie atliekami plaukuotoje galvos dalyje ir aplink ausis. Jau kitą dieną po operacijos išimama dalis siūlų, o vietoje jų yra užklijuojami specialūs pleistriukai. Tai daroma dėl to, kad randai greičiau sugytų ir būtų kuo mažiau pastebimi. Po operacijos visada lieka randai. Randai yra nepastebimi, nes yra paslėptose vietose. Po metų randas bus sunkiai įžvelgiamas.

Pooperacinis laikotarpis: maždaug savaitę po operacijos trunka adaptacija. Iš pradžių vieta aplink pjūvį būna ryškiai raudona, vėliau ji darosi vis blyškesnė. Pirmą savaitę po operacijos dėvimas specialus tvarstis. Išėmus siūlus veido patinimas jau būna beveik praėjęs ir pacientas gali vėl pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą. Taip pat galima pradėti naudoti įprastas kosmetines priemones. Po operacijos jaučiamą skausmą lengvai numalšinsite vaistais. Skausmas paprastai trunka dieną ar dvi. Po operacijos galimas tinimas ir kraujosruvos. Pirmąsias 2 paras audiniai tins, tad yra būtina gulėti su dviem pagalvėmis galvą pakėlus aukščiau.

Komplikacijos: kiekvienais metais sėkmingai atliekama tūkstančiai kaklo patempimo operacijų. Nepaisant to, Jūs turite žinoti apie galimas kaklo patempimo operacijos rizikas ir komplikacijas. Kaklo patempimo operacijos galimas komplikacijas ir rizikas Jums turi kuo išsamiau paaiškinti plastikos chirurgas. Po kaklo patempimo operacijos gali atsirasti kraujosruva (hematoma), kuri statistikai atsiranda mažiau negu 5% pacientų. Taip pat smulkių nervų šakų, kontroliuojančių kaklo raumenis pažeidimas, infekcija, blogas odos gijimas, kuris ypatingai pasireiškia rūkantiems pacientams. Taip pat gali sutrikti kaklo odos jutimas keletui mėnesių, kaklo ir užausio srities hipertrofiniai randai. Po operacijos gali atsirasti ir kitų komplikacijų, būdingų bet kokiai chirurginei operacijai.

Išvaizda: kaklo atjauninimo rezultatas bus matomas praėjus keletui savaičių po operacijos.

Svarbu: kaip ir prieš kiekvieną operaciją, bet ypatingai prieš veido srities operacijas negalima rūkyti ir vartoti kraują skystinančių vaistų. Priešoperacinių rekomendacijų laikymasis tiesiogiai sumažina pooperacinių komplikacijų riziką. Statistikos duomenimis, po veido atjauninimo operacijų pooperacinį periodą lydi trumpalaikė depresija ir nusivylimas. Todėl tai yra normalu, kad po operacijos pacientė jausis apimta depresijos. Daugiau kaip 50 % moterų pageidauja, kad šios operacijos metu būtų atliktos ir kitos veido atjauninimo procedūros – vokų plastika, lūpų korekcija.

 

Kaklo odos patempimo kaina

  • Kaklo plastika
    220-400 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 2200-4000 €
  • Klasikinis veido - kaklo patempimas
    550-600 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 5500-6000 €

Kaklo patempimo gydytojų sąrašas:

Dr. Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›
Karolis Baužys

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Plačiau ›
Jelena Romanova-Paškevič

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokiais atvejais rekomenduojamas kaklo patempimas?

Kaklo patempimo operacija yra rekomenduojama, kai išryškėja pirmieji senėjimo požymiai, bet oda vis dar yra elastinga.

Kokių rezultatų galima tikėtis po kaklo patempimo?

Po kaklo patempimo operacijos paryškėja veido žandikaulio kontūras, oda tampa lygesnė, veidas atjaunėja.

Ar kaklo patempimas skausmingas?

Kaklo patempimo operacija nėra skausminga, nes operacijos metu gydytojas suleidžia nuskausminamuosius vaistus, o po operacijos yra skiriami geriami analgetikai.