Sportinis masažas

Gydomasis sportinis masažas atliekamas tuomet, kai reikia gydyti traumas, sumažinti uždegiminius procesus ar užkirsti kelią tam tikroms ligoms. Ypatingai dažnai atliekamas sportinis nugaros masažas. Jis padeda sumažinti sąnarių bei raumenų skausmą, pašalina bendrą organizmo nuovargį, padeda atstatyti raumenų tonusą. Šios rūšies masažas labai tinka ilgai sėdintiems, patiriantiems sprando, kaklo skausmus.

Kaip atliekamas sportinis masažas?

Sportinis kūno masažas turi tam tikrą atlikimo metodiką. Jo metu kūnas masažuojamas tam tikromis kryptimis, tinkamai spaudžiant. Taip pat labai svarbi ir rankų padėtis, spaudžiami kūno taškai. Sportiniame masaže naudojama daugybė skirtingų judesių: trynimas, glostymas, minkymas, suspaudimas, ritminis smūgis, vibracija, slydimas, tempimas, mušimas ir trigeriniai taškai. Šie judesiai ir būdai naudojami siekiant padėti sportininko kūnui pasiekti maksimalų fizinį pajėgumą ir fizinį pasirengimą, esant mažesnei traumų ar skausmo tikimybei ir greitesniam pasveikimui.

Sportinis masažas padeda sukelti masažuojamoje kūno vietoje spaudimą, tempimą ir paveikti giliuosius audinius. Raumenis mums dažniausiai ir skauda, kai gilieji audiniai yra įsitempę. Tam, kad juos atpalaiduotume ir skirta sportinio masažo metodika.

Kaip ir minėjome, sportinis masažas gali būti atliekamas ne tik visam kūnui, bet ir atskiroms kūno dalims. Kiekvienu atveju dėmesys yra skiriamas problematiškiausiai kūno vietai, raumenų grupei. Sportinis masažas kartais gali būti ir šiek tiek skausmingas, tačiau kūnas po tokio masažo atsipalaiduos ir lengviau atsistatys.

Sportinis masažas gali būti naudojamas prieš pratimus, po jų, treniruotės metu ar reabilitacijai. Šią masažo rūšį dažnai renkasi ne tik patyrę sportininkai, bet ir megėjai.

Sportinio masažo nauda

Be to, kad sportinis masažas atpalaiduoja raumenis, nuima jų skausmą, jis turi ir kitų naudų. Sportinis masažas padeda sureguliuoti kraujospūdį, pagerina kraujotakos ir limfos sistemos veiklą, sumažėja traumų tikimybė, pašalinamas raumenų nuovargis, iš organizmo pašalinamos druskos, pagerėja nervinė sistema. Po sportinio masažo pajusite, kad atgavote jėgas, pagerėjo nuotaika, geriau išsimiegosite. Taigi, pagrindiniai sportinio masažo privalumai:

Atsipalaidavimas

Kadangi sportinis masažas suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą, o ji yra atsakinga už organizmo veiklą bei kontroliuoja kraujo spaudimą, širdies ritmą ir kitas sritis, todėl sportinio masažo metu ne tik gerinama sveikata, bet ir pasiekiamas didesnis kūno atsipalaidavimas.

Sumažėjęs raumenų skausmas

Sportuojant ar užsiimant kita fizinės jėgos reikalaujančia veikla, raumenyse atsiranda mikro įplyšimų. Kad šie įplyšimai išnyktų, vyksta atsistatymas, giliai audiniuose prasideda uždegimas. Visa tai sukelia skausmą, kuris gali tukti iki kelių dienų po treniruotės. Sportinis masažas pagreitina raumenų atsistatymą, todėl raumenis skauda kur kas mažiau.

Geresnė kraujotaka

Atsipalaidavus raumenims, pagerėja ir kraujotaka, o tai padeda pagreitinti bei pagerinti maistingųjų medžiagų pernešimą į raumenis bei paspartina nereikalingų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Visa tai pagreitina organizmo atsistatymą ir sumažina fizinių traumų tikimybę.

Sumažėjęs kraujospūdis

Sportinis masažas sumažina raumenų įtampą, stresą, pagerina kraujotaką, o tai atitinkamai palengvina širdies darbą krauju aprūpinti visą organizmą, dėl ko sumažėja ir kraujo spaudimas.

Geresnė limfinės sistemos veikla

Sportinis masažas skatina limfinės sistemos veiklą. Ji organizmui padeda sumažinti uždegimus, valo organizmą nuo toksinų ir juos pašalina.

Mažiau streso

Organizmui nuolat patiriant stresą, jis negali tinkamai atlikti savo pagrindinių funkcijų. Tad jei nuolat patiriate fizinį nuovargį, psichologinį stresą, Jums gali padėti sportinis masažas. Jis mažina su stresu susijusių hormonų lygį organizme.

Greitesnis atsistatymas po traumų ir didesnis mobilumas

Sportinis masažas padeda greičiau atsistatyti raumenims, sausgyslėms ir raiščiams. Taip pat sportinis masažas pagreitina randų audinių išsilyginimą bei padidina lankstumą, dėl ko patyrus traumą nėra prarandamas mobilumas. Sportinio masažo metu ištempiami ir masažuojami aplink sąnarius esantys raumenys – tokiu būdu padidinamas sąnarių lankstumas ir mobilumas.

Geresnė nuotaika

Sportinis masažas skatina endorfinų, laimės hormonų, išsiskyrimą. Šis hormonas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir malšina skausmus.

Geresnis sportiniai rezultatai

Sportinis masažas taip pat pagerina sportinius rezultatus nepriklausomai nuo sportinės ar fizinės veiklos rūšies.

Sportinio masažo kainos

  • Sportinis masažas 30min
    45 €
  • Sportinis masažas 60min
    70 €

Gydytojai:

Jekaterina Koniajeva

Masažuotoja-kineziterapeutė

Plačiau ›
Dovilė Petronytė

Gydomojo masažo specialistė - kosmetologė

Plačiau ›
Vaida Tavorienė

Kineziterapeutė

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Kuo skiriasi sportinis masažas nuo įprasto masažo?

Sportinis masažas atliekamas žmonėms po intensyvių fizinių krūvių, norint pagerinti atsistatymą. Klasikinis gydomasis masažas atliekamas pacientams turintiems skundų raumenų sistemos funkcijų sutrikimų, po ūmių bei lėtinių traumų. Masažai skiriasi jų atlikimo technika, masažavimo būdais.

Kaip sužinoti, ar man reikia sportinio masažo?

Jeigu esate po intensyvaus fizinio krūvio, jaučiate nuovargį bei įsitempusius raumenis, tuomet rekomenduojama atlikti sportinį masažą