Ginekomastija

Ginekomastija – tai vyrų pieno liaukų padidėjimas, kurį sukelia liaukinio audinio išvešėjimas. Ginekomastiją gali išprovokuoti moteriškų lytinių hormonų estrogenų perteklius, nutukimas, patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai), navikai, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Statistiniais duomenimis, apie 40% vyrų turi tam tikro laipsnio ginekomastiją. Plastinė ginekomastijos operacija dažnai atliekama fiziniam diskomfortui ir fiziniam aktyvumui palengvinti. Padidėjusios krūtys vyrams gali būti skausmingos, neretai sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą. Tačiau, jeigu vyras pageidauja, tai taip pat gali būti tik estetinė operacija. Vyrui, galvojančiam apie ginekomastijos operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientas turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos. Per pirmąjį vizitą plastikos chirurgas turėtų Jums paaiškinti konkretaus Jūsų atvejo specifines detales, taip pat naudojamą chirurginę techniką, nuskausminimą, kur bus atliekama operacija ir kokie gali būti rezultatai, rizikos bei komplikacijos.

Ginekomastija dažniausiai būna fiziškai nepavojinga, tačiau vyrams ji sukelia psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi. Nei sportas, nei dieta nepadeda, nes ją nebūtinai sąlygoja riebalinio audinio sankaupos. Panaši į moters biustą vyro krūtinė, medicinoje vadinama ginekomastija, gali susiformuoti bet kuriame gyvenimo etape: ir brendimo laikotarpiu, ir vyresniame amžiuje. Vyrai dėl jos kenčia psichologiškai, ji dažnai pakerta vyro orumą ir ego.

Tyrimai: Kaip ir prieš kiekvieną chirurginę operaciją būtina atlikti tam tikrus kraujo ir šlapimo tyrimus.

Operacija: Ginekomastija yra chirurginė operacija, kuri padeda pašalinti nesveiką vyrišką krūties liauką. Operacijos apimtį lemia paciento pageidaujami pokyčiai ir gydytojo sprendimas. Atliekant ginekomastijos operaciją taikoma bendrinė nejautra. Daromi pjūviai apie areolą. Nuo krūtų šonų ir apie areolą pašalinamas audinių perteklius. Pjūviai susiuvami. Jei krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, kartu yra atliekama ir riebalų nusiurbimo operacija.

Daugiau plastinės chirurgijos operacijų ieškokite čia: plastinės operacijos.

Ginekomastijos operacijos eiga

Operacijos trukmė: 1-3 valandos

Nejautra: operacija atliekama bendroje nejautroje (narkozėje)

Pooperacinis laikotarpis: Po operacijos pacientui ant krūtinės ląstos yra užsegama chirurginė liemenėlė. Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas trunka dieną ar dvi. Jei siūlai netirpstantys, tai jie ištraukiami praėjus 7-10 dienų po operacijos. Kurį laiką po ginekomastijos operacijos speneliai gali būti nejautrūs, tačiau dažniausiai šis reiškinys po tam tikro laiko pranyksta. Nors po operacijos vyrai atsigauna per dieną ar dvi, gydytojas patars Jums, kaip grįžti į normalų režimą. Kad operuota vieta gerai gytų, pacientas turi vengti per didelio aktyvumo, taip pat laikytis bet kokių kitų gydytojo nurodymų.

Komplikacijos: Kiekvienais metais sėkmingai atliekama tūkstančiai ginekomastijos operacijų. Nepaisant to, pacientas turi žinoti apie galimas ginekomastijos operacijos rizikas ir komplikacijas. Dažniausiai pasitaikančios komplikacijos yra kraujavimas, seromų, hematomų susidarymas, skysčių kaupimasis, spenelio nejautrumas, randėjimas. Po operacijos gali atsirasti ir kitos komplikacijos būdingos bet kokiai chirurginei operacijai. Komplikacijų riziką galima sumažinti griežtai laikantis gydytojo patarimų dėl pooperacinės priežiūros.

Randai: Nors plastikos chirurgas labai stengiasi, kad randai būtų kuo mažiau matomi, vis dėlto nepavyksta jų išvengti. Pjūvio vietoje visada lieka randas. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi.

Išvaizda: sugrįžti į darbą Jūs galėsite jau po savaitės, taip pat mes rekomenduojame 4-6 savaites nešioti specialų korsetą.

Svarbu: Ginekomastijos operacijos negalima atlikti, jeigu sergate virusinės ar bakterinės kilmės infekcija. Ginekomastijos operacija taikoma vyrams, turintiems vyriškos krūties liaukos perteklių, rekomenduojama nuo 18 metų.

Kainos

  • Ginkomastija
    220-250 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 2200-2500 €

Ginekomastiją atliekantys gydytojai:

Karolis Baužys

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar ginekomastija gali pasikartoti po operacijos?

Ginekomastijos operacija yra permanentinė procedūra, reiškianti, kad pašalinti riebalai ir liaukiniai audiniai nebeataugs. Tačiau svarbu pažymėti, kad perteklinis audinys gali ataugti, jei pacientai nesilaiko sveiko gyvenimo būdo arba dėl tam tikrų vaistų vartojimo.

Kokios yra ginekomastijos operacijos kainos svyravimai?

Mūsų klinikoje kainos svyruoja nuo 2100 iki 2500 eurų (2023 metų spalio 18 dienos duomenimis).