Riebalų persodinimas

Riebalų persodinimas – tai riebalinio audinio paėmimas iš vienos kūno vietos ir specialiai paruošus persodinimas į kitą kūno vietą. Riebalų persodinimo operacija atliekama norint padidinti tam tikros kūno srities tūrį ir/arba koreguoti jų formą, išlyginti gilesnes raukšles, koreguoti kūno sričių defektus, atjauninti odą. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš to paties paciento poodžio. Dažnai riebalų persodinimo operacija atliekama kartu su riebalų nusiurbimo operacija.

Senėjimo procesas yra individualūs organizmo ir atskirų jo dalių tam tikri fiziologiniai ir biologiniai pokyčiai. Senstant oda praranda savo elastingumą, stangrumą, riebalinės ląstelės nyksta, leidžiasi.

Riebalų persodinimo operacija atliekama raukšlių lyginimui, veido jauninimui, randų, įvairių kūno defektų korekcijai po įvairių traumų ar susirgimų, tobulinimui. Riebaluose esančios regeneracinės – kamieninės ląstelės labai teigiamai veikia audinius, juos atstato, sulėtina senėjimo procesą. Persodinti riebalai koreguoja kūno kontūrus (pvz. veide koreguoja veido ovalą),  padidina tam tikros srities tūrį ir/arba koreguoja formą ( pvz. padidina krūtis, koreguoja jų formą), taip pat naudojami koreguoti įvairius kūno kontūro defektus. Riebalinis audinys naudojamas koreguoti šias kūno sritis:

 • Veidą;
 • Krūtis;
 • Plaštakas;
 • Krūtinę vyrams;
 • Pilvą vyrams ir moterims;
 • Sėdmenis;
 • Blauzdas;
 • Varpą;
 • Moterų lytinius organus.

Daugiau plastinės chirurgijos rasite čia: plastinės operacijos

Informacija apie riebalų persodinimą

Tyrimai: kaip ir prieš kiekvieną chirurginę operaciją būtina atlikti tam tikrus kraujo ir šlapimo tyrimus.

Operacija: operacijos apimtį lemia pageidaujami pokyčiai. Riebalų išsiurbimui naudojamos specialios kaniulės – tai įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Operacijos metu atliekami asimetriški 0,5 – 2 mm pjūviai. Kaniulė įkišama į pjūvio vietą, kurios pagalba riebalai išsiurbiami. Kartais, norint pasiekti visas nepageidaujamų riebalų sankaupas, reikia padaryti papildomų pjūvių. Norint atskirti kamienines riebalų ląsteles, jie ruošiami pagal specialią metodiką – centrifuguojami. Paprastai paimama 100 – 200 ml riebalų, tačiau kiekis priklauso nuo korekcijos apimties. Riebalų suleidžiama visada daugiau, kadangi iš jų ne visi prigyja. Nedideli pjūviai susiuvami keliomis siūlėmis.

Operacijos trukmė: priklauso nuo apimties. Ji gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių valandų.

Nejautra: atliekant riebalų persodinimo operaciją dažniausiai taikoma bendrinė nejautra, tačiau gali būti naudojama ir vietinė nejautra. Jeigu bus taikoma bendrinė nejautra, Jūs miegosite per visą operaciją.

Pooperacinis laikotarpis: Po operacijos jaučiamą skausmą lengvai numalšinsite vaistais. Skausmas trunka dieną ar dvi. Pirmą savaitę po operacijos tikėtinas patinimas riebalų persodinimo srityje. Mėlynės, skausmingumas gali atsirasti tiek persodinimo srityje, tiek donorinėje. Antrą savaitę patinimas slūgsta žymiai greičiau, skausmas išnyksta. Po operacijos oda gali pasidaryti nelygi. Jei prieš operaciją Jūsų oda buvo grublėta, t.y. pažeista celiulito, tokia ji išliks ir po procedūros. Tam tikrais atvejais, kai pašalintas riebalų kiekis viršija odos gebėjimą susitraukti, ji gali suglebti. Yra tikimybė, kad po tam tikro laiko apie 30 proc. suleistų riebalų gali rezorbuotis. Nors po operacijos Jūs atsigausite per dieną ar dvi, tačiau gydytojas patars Jums kaip grįžti į normalų režimą. Kai atslūgs patinimas ir Jūs nebejausite diskomforto bei puikiai jausitės, netrukus galėsite grįžti į darbą ir tęsti normalų gyvenimą.

Komplikacijos: Riebalų persodinimo operacijos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės, todėl gerokai sumažėja rizika, kad organizmas jas atmes, kils alerginė ar imuninė reakcija. Riebalų persodinimo operacijos pagrindinė rizika – persodinto audinio rezorbcija, išnykimas, tūrio sumažėjimas. Tai susiję su individualiomis paciento organizmo savybėmis. Gali prigyti 30-70 proc. persodinto riebalinio audinio tūrio. Todėl kartais reikalinga papildoma mažos apimties operacija pasiekti norimam rezultatui. Persodintų riebalų tūris tiesiogiai priklauso nuo svorio pokyčių – numetus svorio, jų tūris gali mažėti. Po riebalų persodinimo kartais gali likti kabančios odos perteklius, kuris sąlygojamas nepakankamo odos elastingumo ar likusio riebalinio audinio, taip pat galimos negrįžtamos duobės odos paviršiuje. Taip pat gali atsirasti ir kitų komplikacijų, apie kurias gydytojas Jums paaiškino kaip įmanoma išsamiau. Komplikacijų riziką galima sumažinti griežtai laikantis gydytojo patarimų dėl pooperacinės priežiūros.

Randai: paprastai randai vos matomi ir greitai pranyksta. Pjūvio vietoje visada lieka randas. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi.

Išvaizda: aktyvesnė fizinė veikla galima ne anksčiau nei po 1-3 savaičių. Galutinis vaizdas matomas po 3-6 mėnesių po operacijos. Kad operuotos vietos gerai gytų, kelias savaites po operacijos Jūs turite vengti per didelio aktyvumo, masažo, soliariumo procedūrų, o taip pat laikytis bet kokių kitų gydytojo nurodymų.

Svarbu: riebalų persodinimo operacija leidžia pasiekti stulbinamą natūralų estetinį rezultatą, naudojant to paties paciento riebalines ląsteles, jo efektas yra ilgalaikis. Jis priklauso nuo paciento gyvenimo būdo, mitybos, fizinio aktyvumo. Riebalų persodinimas galimas tiek vyrams, tiek moterims nuo 35 metų.

 

Riebalų persodinimo kaina

 • Riebalų persodinimas
  nuo 80 € be pabrangimo per 10 mėn. nuo 800 €

Riebalų persodinimo gydytojų sąrašas:

Dr. Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›
Karolis Baužys

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Plačiau ›
Jelena Romanova-Paškevič

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokius veido estetikos trūkumus galima ištaisyti naudojant riebalų persodinimą?

Naudojant riebalų persodinimą galima užpildyti paakių zoną, jeigu akys yra labai įdubusios.

Ar veido riebalų persodinimo rezultatai yra ilgalaikiai?

Veido riebalų persodinimo rezultatai nėra ilgalaikiai. Tik dalis suleistų riebalų prigyja ir yra tikimybė, jog reikės procedūrą kartoti.

Kiek kainuoja veido riebalų persodinimas ir ar kaina priklauso nuo apdorojamo ploto?

Riebalų persodinimo operacijos kaina yra nuo 800€, tačiau tikslios kainos pateikti negalima, nes ji priklauso nuo operacijos apimties. Asmeninio su gydytoju susitikimo metu, kaina gali tapti aiškesnė.