Veido patempimas

Pirmoji veido patempimo operacija (ritidektomija) buvo atlikta pačioje amžiaus pradžioje Europoje. Visos operacijos vingrybės buvo laikomos paslaptimi ir jas žinodavo tik praktikuojantis gydytojas.

Anksčiau chirurgai, norėdami išlyginti veido, paakių raukšles, operacijos metu patempdavo tik odą. Dabar atliekamos jau ir gilesnių raumenų struktūrų rekonstrukcinės operacijos. Patempus raumenų sluoksnį, operacijos efektas tampa ilgaamžiškesnis. Prieš 10 metų atlikta plastinė operacija buvo veiksminga 3–4 metus, o dabar taikant naują metodiką pailgėjo iki 10–15 metų. Veido plastines operacijas galima atlikti įvairiame amžiuje, priklausomai kokia tai operacija.

Pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau atvejų pirmalaikio senėjimo, kurio pagrindinė priežastis yra besaikis deginimasis saulėje (fotosenėjimas). Labai didelį ir pastebimą odos būklės pablogėjimą įtakoja staigus svorio numetimas, tada oda tiesiog “subliūkšta” ant veido.

Veido plastika – viena sudėtingiausių plastinių operacijų. Jos metu gali būti pakeliama nukarusi apatinė veido dalis arba išlyginamos kaktos raukšlės. Galima patempti veido odą į viršų, keisti antakių formą, kad žmogus neatrodytų piktas, pagražinti kaklą, jeigu yra riebalų perteklius.

Daugiau pasiūlymų rasite čia: plastinės operacijos.

Informacija apie veido patempimo operaciją

Operacijos trukmė: veido odos patempimas trunka apie 4–8 valandas.

Nejautra: operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą (narkozę)

Randai: pjūviai yra menkai pastebimi, juos galima paslėpti plaukuotoje vietoje arba už ausies. Jau kitą dieną po operacijos nuimama dalis siūlų, o vietoje jų yra užklijuojami specialūs pleistriukai. Tai daroma dėl to, kad randai greičiau sugytų ir būtų kuo mažiau pastebimi.

Pooperacinis laikotarpis: maždaug savaitę po operacijos trunka adaptacija. Pacientas privalo žinoti, kad randas formuojasi ilgai. Tai – neišvengiama. Iš pradžių vieta aplink pjūvį būna ryškiai raudona, vėliau ji darosi vis blyškesnė. Po metų randas bus sunkiai įžvelgiamas. Pirmą savaitę po operacijos dėvimas specialus tvarstis. Išėmus siūlus veido patinimas jau būna beveik praėjęs ir pacientas gali vėl pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą. Taip pat galima pradėti naudoti įprastas kosmetines priemones.
Veido patempimas – tai operacija, kuri yra tarp medicinos ir meno ribos, reikalauja, kad ir pats pacientas šiame procese būtų aktyvus ir kūrybiškas.

Daugiau kaip 50 % moterų pageidauja, kad šios operacijos metu būtų atliktos ir kitos veido atjauninimo procedūros – vokų plastika, lūpų korekcija, kaklo patempimas.

Išvaizda: veido atjauninimo rezultatas bus matomas praėjus keletui savaičių po operacijos.

Veido patempimo kaina

 • Veido patempimas
  420-590 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 4200-5900 €
 • Klasikinis veido - kaklo patempimas
  550-600 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 5500-6000 €
 • Veido implantai
  nuo 180 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. nuo 1800 €
 • Kaktos pakėlimas
  nuo 220 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. nuo 2200 €
 • Pasmakrės plastika
  170-220 € mėn. be pabrangimo per 10 mėn. 1700-2200 €

Veido patempimo gydytojų sąrašas:

Dr. Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›
Jelena Romanova-Paškevič

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokiais atvejais rekomenduojamas veido patempimas?

Veido patempimo operacija yra rekomenduojama, kai veide išryškėja pirmieji senėjimo požymiai, bet oda vis dar yra elastinga.

Kokios yra pasiruošimo procedūrai rekomendacijos?

Ruošiantis veido patempimo operacijai, viena iš pagrindinių užduočių yra pirminė konsultacija su plastikos chirurgu. Su gydytoju aptarsite operacijos eigą, gijimo procesą ir norimą rezultatą. Nustačius operacijos datą, rekomenduojama bent keletą mėnesių atsisakyti tabako gaminių ir alkoholio vartojimo, nes galimos kraujo krešėjimo problemos operacijos metu. Taip pat  patartina atsisakyti invazinių veido procedūrų, kad būtų matomi veido bruožai.

Ar veido patempimas tinka visiems pacientams?

Veido patempimo operacijas galima atlikti esant  įvairaus amžiaus vyrams ir moterims.