Limfodrenažinis masažas

Kas yra limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas yra grožio bei sveikatinimosi procedūra, kurios metu yra veikiama organizmo limfinė sistema. Taikant limfodrenažinio masažo technikas, stimuliuojama kraujotaka ir limfos tekėjimas.

Dėl kraujotakos stimuliavimo ir paspartinto toksinų šalinimo, limfodrenažinis masažas gali itin teigiamai veikti organizmo būklę – nuo celiulito sumažėjimo, odos stangrėjimo, iki palengvėjusio skausmo ar greitesnės reabilitacijos po operacijos.

Limfodrenažinis masažas gali būti atliekamas tiek rankomis, tiek specialiais aparatais, švelniai manipuliuojant visą kūną arba tam tikras kūno vietas. Profesionaliai atliekamo limfodrenažinio masažo metu neturėtų būti jaučiamas skausmas ar odos paraudimas, nebent lengvas odos įtempimas. Procedūros trukmė įprastai svyruoja nuo 30 minučių iki 1 valandos. Prieš ir po procedūros rekomenduojama išgerti pakankamą kiekį vandens.

Limfodrenažinis masažo poveikis (pavyzdžiui, tinimo sumažėjimas, odos pastangrėjimas) pasireiškia jau po pirmos procedūros, tačiau norint ilgalaikio rezultato, rekomenduojama atlikti procedūrų kursą, įtraukiant ir kitas odos ar organizmo būklės gerinimo priemones. Pavyzdžiui, siekiant, kad limfodrenažinis masažas padėtų sulieknėti, svarbu sureguliuoti mitybą bei fizinį aktyvumą.

Kam naudingas limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas rekomenduojamas suaugusiems vyrams ir moterims, norintiems pagerinti limfinės sistemos veiklą ir bendrą organizmo būklę. Nustatyta, kad šis masažas ypač naudingas žmonėms, susiduriantiems su lėtiniu nuovargiu, padidėjusiu skysčių kaupimusi organizme (dėl ko, pavyzdžiui, dažnai tinsta kojos ar rankos), padidėjusiais limfmazgiais, randais ar patinimais po tam tikrų operacijų, nusilpusiu imunitetu, staigiu svorio augimu, išryškėjusiu celiulitu.

Limfodrenažinis masažas gali tapti įvairių kraujotakos ir limfinės sistemos ligų, antsvorio, celiulito, svorio augimo prevencine kompleksine priemone. Ši procedūra ypač rekomenduojama dirbantiems sėdimą darbą, mažai judantiems.

Studijos rodo, jog limfodrenažinis masažas taip pat gali palengvinti šių ligų simptomus: reumatoidinis artritas, lėtinis venų nepakankamumas (varikozė), fibromialgija ir kt.

Limfodrenažinis masažas atliekamas rankomis

Rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas yra tradicinis limfinės sistemos masažavimo būdas. Jo metu švelniais ir lėtais rankų judesiais masažuojamos specifinės kūno vietos limfos tekėjimo kryptimi (pavyzdžiui, nuo pėdų iki kirkšnies). Tam gali būti pasitelkiami įvairūs manipuliaciniai rankų judesiai, nenaudojant jokių losjonų, kremų ar aliejų.

Limfodrenažinis masažas rankomis populiarus dėl to, kad jo metu gali būti masažuojamos atskiros kūno vietos (pavyzdžiui, masažas atliekamas tik kojoms, rankoms arba veidui). Tokiu būdu galima užtikrinti, kad limfodrenažinio masažo poveikis (suaktyvinta kraujotaka, subalansuotas kūno skysčių judėjimas, paskatintas metabolizmas, toksinų šalinimas) pasireikš tik tam tikroje kūno dalyje, išvengiant šio poveikio kitose kūno dalyse.

Limfodrenažinio masažo kaina

  • Pooperacinis limfodrenažinis masažas
    nuo 70 €
  • Pirmas masažas po operacijos mūsų klinikos pacientams
    nemokamas

Gydytojai:

Loreta Zacharovaitė

Kineziterapeutė

Plačiau ›