Darinių šalinimas

Odos dariniams yra priskiriami apgamai, papilomos, keratomos, karpos ir kita. Šių darinių atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios. Jei darinys sukelia nepatogumus, yra nemalonus, gydytojui įvertinus, galimas darinio šalinimas. 

Klinikoje siūlome odos darinių šalinimą keliais metodais. 

Darinių šalinimas lazeriu

Šis metodas atliekamas naudojant Elite+ YAG lazerį. Metodas vertinamas dėl nepastebimumo. Didžiajai daliai pacientų, po darinio šalinimo nelieka jokio rando, tuo tarpu vos keliems procentams lieka mažas randelis. Prieš procedūrą vietiškai suleidžiami nuskausminamieji, o lazerio spindulys veikia tiesiai į odos darinį. Procedūra trunka vos 15 minučių ir yra neskausminga. Ši procedūra pasirenkama esant gerybiniams, lengvai prieinamose vietose esantiems dariniams šalinti. Po procedūros, buvusio darinio zona yra pridengiama pleistru. 

Darinių šalinimas radiodažniu

Procedūros metu yra naudojamas elektrodas, kuris fiziškai odos neliečia, o pjūvis atliekamas radijo bangomis. Šis metodas yra visiškai neskausmingas, nes yra nuotolinis ir nedirgina nervų galūnėlių. Po darinio pašalinimo, sveika oda susiformuoja per savaitę, nepalikdama rando. Šio metodo privalumas yra galimybė darinį ištirti po jo pašalinimo. Tai svarbu, jei yra įtariamas galimas jo piktybiškumas. 

Darnių šalinimas chirurginiu būdu

Chirurginis odos darinio šalinimas dažniausiai pasirenkamas įtariant jo piktybiškumą. Operacija atliekama vietinėje nejautroje, kuomet šalia darinio yra suleidžiama anestetikų. Chirurginis šalinimas renkamasis norint vėliau ištirti jį histologiškai, įvertinti piktybiškumą bei atsinaujinimo prognozę. 

Po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, naudoti kremą nuo saulės ar pridengti pažeistą vietą pleistru. Pasisaugoti patariama stengiantis išvengti pigmentinių dėmių, kurias gali sukelti saulės spinduliai. 

Kuri procedūra tinkamiausia Jūsų atveju, konsultacijos metu padės nuspręsti gydytojas. Nuodugniai ištyrus darinį, nustačius jo prigimtį ir dydį, galima pasiūlyti efektyviausią metodą būtent Jūsų atveju. 

 

 

Darinių šalinimo kainos

 • Chirurginis darinių šalinimas su histologiniu ištyrimu
  800 €
 • Chirurginis darinių šalinimas veido srityje
  800 €
 • Chirurginis darinių šalinimas ant kūno
  800 €
 • Darinio šalinimas radiodažniu
  60 €
 • Kraujagyslinio darinio šalinimas lazeriu
  60 €

Gydytojai:

Dr. Julija Mozūraitienė

Gydytoja dermatovenerologė-onkologė, Dermatologijos klinikos vadovė

Plačiau ›
Romualda Kazanavičienė

Gydytoja dermatovenerologė

Plačiau ›
Karolis Baužys

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Plačiau ›
Dr. Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›
Jelena Romanova-Paškevič

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja

Plačiau ›