Skleroterapija

Skleroterapija – efektyvus venų varikozės gydymo būdas

Venų varikozė – būklė, kai paviršinės venos, dažniausiai kojose, išsiplečia, išsigaubia ir tampa akivaizdžiai matomos ir išsipūtusios. Taip nutinka, kuomet sutrinka kraujo cirkuliacija ir kraujas „užsibūna“ venose. Jos ne tik išsiplečia ir tampa matomos, bet ir sukelia kitus simptomus: kojų skausmas/sunkumo pojūtis, patinimas, deginimo pojūtis, dažnas mėšlungis, odos pokyčiai (mėlynės, kapiliarai).

Ši liga diagnozuojama, kuomet gydytojas specialistas (kraujagyslių chirurgas) atidžiai apžiūri pacientą, išklauso jo skundus ir nustato pakitimus. Diagnozei patvirtinti taip pat dažnai naudojamas visiškai neskausmingas kraujagyslių Duplex tyrimas (echoskopija).

Kokios yra venų varikozės priežastys?

 • Paveldimumas gali turėti didelę įtaką;
 • su amžiumi rizika didėja;
 • moterys yra labiau linkusios į venų varikozę, ypač dėl hormoninių svyravimų, kurie būna ne tik nėštumo metu, tačiau ir prieš menstruacijas, menopauzės metu;
 • viršsvoris, nutukimas;
 • sėdimas arba stovimas darbas.

Skleroterapija – kas tai?

Skleroterapija – vienas iš efektyviausių ir puikiai vertinamų gydymo būdų venų varikozės gydymo. Kas tai yra? Skleroterapija, tai nechirurginis išsiplėtusių kojų venų ir/ar kapiliarų panaikinimo būdas.
Procedūros metu į pažeistą veną suleidžiamas specialus tirpalas (dažniausiai druskos tirpalas arba sklerozuojanti medžiaga), kuris padeda venai susitraukti, o po kelių savaičių ji išnyksta.

Kaip atliekama skleroterapija?

 • Paruošimas. Prieš procedūrą gydytojas gali atlikti ultragarso tyrimą, kad įvertintų venų būklę. Gydytojas viską paaiškina, atsako į rūpimus klausimus.
 • Injekcija. Gydytojas naudoja smulkias adatas, kad suleistų sklerozuojantį tirpalą tiesiai į pažeistą veną. Procedūra gali trukti nuo 15 minučių iki valandos, priklausomai nuo gydomų venų skaičiaus.
 • Po procedūros. Pacientui gali būti rekomenduojama nešioti kompresines kojines.

Skleroterapija tinka, kuomet vargina vidutinio dydžio ir mažos venos, kurios sukelia diskomfortą arba estetinę problemą. Taip pat voratinklinės venos – mažos, paviršinės venos. Žmonių atsiliepimai apie skleroterapiją ir jos rezultatus kalba patys už save – tai itin veiksminga ir nesudėtinga procedūra, kuri turi nemažai privalumų.

Minimaliai invazinė – nereikia chirurginės intervencijos.
Greitas atsistatymas. Dauguma pacientų gali grįžti prie kasdienių veiklų iškart po procedūros.
Efektyvumas. Dažnai pasiekiami geri estetiniai rezultatai, o taip pat žmogus išsivaduoja iš patiriamų nemalonių simptomų.

Kontraindikacijos:

 • Nerekomenduojama nėščioms ir žindančioms moterims.
 • Asmenys su tam tikromis kraujo krešėjimo problemomis turėtų vengti šios procedūros.
 • Injekcijos vietose neturėtų būti odos infekcijų ar atvirų žaizdų.

Skleroterapija yra efektyvus ir dažnai naudojamas gydymo būdas, kuris padeda panaikinti venų varikozės matomus ir jaučiamus simptomus. Norint nustatyti, ar ši procedūra yra tinkama konkrečiu atveju, būtina pasitarti su gydytoju, kuris gali atlikti reikiamus tyrimus ir suteikti rekomendacijas. Svarbu prisiminti, jog kuo labiau venų varikozė yra uždelsta, tuo sudėtingiau yra pasiekti maksimalių rezultatų.

Kainos

 • Gydytojo kraujagyslių chirurgo (mokslų daktaro) konsultacija su echoskopija
  90 € vietoj 110 €
 • Gydytojo kraujagyslių chirurgo (mokslų daktaro) pakartotinė konsultacija
  70 €
 • Skleroterapija
  160 €

Gydytojai:

Dr. Vaidotas Zabulis

Gydytojas kraujagyslių chirurgas

Plačiau ›