Botulino toksino injekcijos

Mimikos raukšlių korekcija 

Veidas – mūsų emocinis veidrodis: juokiamės, liūdime, pykstame, intensyviai galvojame. Ilgainiui mūsų emocijos veide palieka savo žymių – mimikos raukšlių. Iš pradžių jos vos pastebimos, laikui bėgant tampa vis labiau gilesnės ir ryškesnės. Taip yra todėl, kad apie 30 gyvenimo metus organizme sulėtėja ląstelių dalijimosi procesas, kolageno ir elastino sintezė, dėl to veido ir apskritai kūno oda ima senti, tampa vis mažiau elastinga, praranda savo drėgnumą bei kitus svarbius mikroelementus.

Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis – populiariausia, minimaliai invazinė estetinė procedūra pasaulyje. Oficialiais duomenimis, jų kasmet atliekama daugiau nei 5,5 milijonų. Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos ne tik atsiradus raukšlėms, bet ir jų profilaktikai. Injekcijos atliekamos, esant:

– kaktos mimikos raukšlėms;
– smulkioms raukšlelėms, „žąsų kojelėms“ ties akių kampučiais;
– apatinės veido dalies mimikos raukšlėms.

Daugiau: Estetinė dermatologija.

Kitos paslaugos: hialurono rūgšties injekcijosbiorevitalizacijaPRPbioreparacijarankų atjauninimo procedūra.

Mimikos (dinaminės) raukšlės susidaro, susitraukiant veido raumenims, ant kaktos atsiranda horizontalių raukšlių, pykčio/rūpesčio raukšlių tarpuakyje, ,,žąsies kojelės“ akių kampučiuose. Mimikos raukšlės dažniausiai pradeda formuotis jau jaunystėje ir su amžiumi jos gilėja. Botulino toksino injekcijos padeda laikinai sumažinti arba panaikinti mimikos raukšles.

Botulino toksinas pradėtas naudoti medicinoje apie 1980 m. Iš pradžių buvo naudojamas neurologijoje, gydant įvairius susirgimus, kuriuos sukėlė per stiprus raumenų veikimas. Vėliau mokslininkai pastebėjo, kad botulino toksino injekcijos vietoje išsilygina raukšlės, ir taip nuo 1990 metų botulino toksinas plačiai pradėtas naudoti grožio srityje – nepageidaujamoms veido raukšlėms koreguoti. Daugeliui žmonių botulino toksinas asocijuojasi su nuodais, tačiau botulino toksino naudojimas mimikos raukšlėms naikinti yra saugus ir efektyvus. Naudojamos labai mažos preparato dozės, preparatas suleidžiamas tik į tam tikrus raumenis arba po oda, veikia lokaliai, todėl sisteminio poveikio nėra. Šiuo metu botulino toksinas naudojamas neurologijos, oftalmologijos, otorinolaringologijos, gastroenterologijos, urologijos, plastinės chirurgijos ir dermatologijos srityse.

Botulino toksinas sutrikdo nervinio impulso sklidimą tarp nervo ir raumens, todėl sutrinka raumens susitraukimas. Leidžiant botulio toksiną į mimikos raumenis, šie atsipalaiduoja ir nesusitraukia, virš jų esanti oda tampa lygi, o raukšlės išsilygina.

Mimikos raukšlių injekcijos procedūros eiga

Procedūra
Prieš procedūrą įvertinamas mimikos raumenų darbas bei raukšlių gylis. Procedūros metu, naudojant labai ploną adatą, mažos preparato dozės yra suleidžiamos į mimikos raumenis (kaktą, akių kampus, tarp antakių ir kt.). Procedūra beveik neskausminga. Injekcijų sričių jautrumas sumažinamas, naudojant rezorbcinius anestetikus.

Procedūros trukmė
Procedūra trunka 15–30 minučių.

Rezultatas
Po procedūros lieka šiek tiek pastebimos dūrių vietos, nedidelis paraudimas, kuris dažniausiai per valandą pranyksta. Injekcijų poveikis yra pastebimas antrą-septintą dieną po procedūros, o maksimalus poveikis po 2 savaičių. Poveikis išlieka nuo 4 iki 10 mėnesių. Poveikiui baigiantis, pradeda ryškėti anksčiau buvusios raukšlės, tačiau jos negilėja. Poveikiui pasibaigus, bet ne anksčiau nei praėjus 3 mėnesiams po procedūros, injekcijas galima kartoti.
Leidžiant preparatą ilgą laiką, jo poveikis ilgėja, todėl mažėja procedūrų kiekis, be to, per visą laiką raukšlės negilėja.

Prieš ir po procedūros

Likus parai iki procedūros vengti alkoholio, kraują skystinančių vaistų. Po procedūros 24 valandas injekcijos vietos negalima masažuoti. 4 valandas po procedūros negalima gulėti. 1 savaitę po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginės saulės spindulių, soliariumo, saunos, aktyvaus sporto.
Botulino toksino injekcijas galima derinti su hialurono rūgšties procedūromis, cheminiu odos šveitimu (pilingais) ir kitomis kosmetinėmis procedūromis

 

Prakaitavimo gydymas

Prakaitavimas – tai natūrali organizmo apsauginė reakcija, pasireiškianti fizinio krūvio ar streso metu, pakilus aplinkos temperatūrai, esant hormoniniams pakitimams organizme ir panašiai. Prakaitavimo gausumas yra individualus dalykas, priklausantis nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui: prakaito liaukų kiekis odoje, mitybos ypatumai, paveldimumas, tam tikrų medikamentų vartojimas. Esant patologiniam prakaitavimui diagnozuojama hiperhidrozė – padidėjęs, gausus prakaitavimas.

Vienas iš efektyviausių būdų ilgesnį laiką išvengti pernelyg didelio prakaitavimo problemos – tai botulino toksino injekcijos. Botulino toksino veikimas pasireiškia tuo, kad jis blokuoja nervinius impulsus į odos prakaito liaukas, tokiu būdu slopindamas jų aktyvumą, bei žymiai sumažindamas prakaito gamybą. Procedūra gali būti atliekama pažastų, kaktos, delnų ar pėdų srityse. Be to, atlikus procedūrą vienoje srityje, yra tikimybė, jog gali sumažėti didesnis prakaitavimas ir kitose probleminėse srityse.

Prakaitavimo gydymo procedūros eiga

Procedūros trukmė
Procedūra trunka 20 – 60 minučių.

Nejautra: injekcijų sričių jautrumas sumažinamas, naudojant rezorbcinius anestetikus, laidinę nejautrą arba intraveninę sedacinę nejautrą.

Rezultatas
Praėjus 2-4 dienoms po procedūros gausus prakaitavimas palaipsniui mažėja, o po 1-2 savaičių preparatas pasiekia didžiausią veiksmingumą. Injekcijų poveikis prakaitavimui trunka nuo 6 iki 12 mėnesių. Vėliau prakaito liaukos vėl atgauna savo aktyvumą, todėl, siekiant išlaikyti sumažintą organizmo prakaitavimą, injekcijas rekomenduojama kartoti.

Po procedūros 
Po procedūros jokio ryškaus pašalinio fiziologinio diskomforto nejaučiama, todėl jau tą pačią dieną galima praustis, sportuoti bei užsiimti kita įprasta veikla. 24 valandas po procedūros negalima masažuoti injekcijos vietos bei apie 1 savaitę rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo ar saunos.

 

 

Botulino toksino injekcijos procedūrų kainos

 • Mimikos raukšlių korekcija botulino toksino preparatu
  nuo 100 €
 • Horizontalių kaktos raukšlių korekcija botulino toksinu
  nuo 130 €
 • “Pykčio“ raukšlės korekcija botulino toksinu
  nuo 130 €
 • „Šypsenos“ ar „Žąsų kojelių“ raukšlių apie akis korekcija botulino toksinu
  nuo 130 €
 • Apatinės veido dalies raukšlių korekcija botulino toksinu
  nuo 100 €
 • Hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo) gydymas botulinu toksinu
  nuo 290 €
 • Delnų padidėjusio prakaitavimo gydymas botulinu toksinu (su anestezija)
  nuo 750 €
 • Prakaitavimo gydymas
  230 €

Gydytojai:

Dr. Julija Mozūraitienė

Gydytoja dermatovenerologė-onkologė, Dermatologijos klinikos vadovė

Plačiau ›
Romualda Kazanavičienė

Gydytoja dermatovenerologė

Plačiau ›

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar botulino toksino injekcijos yra saugios?

Botulino toksino injekcijos, kaip ir kiekviena procedūra, gali turėti komplikacijų. Dažniausios ir labiausiai tikėtinos: paraudimas, patinimas, mėlynės.

Ar norint išlaikyti procedūros efektą injekcijas reikia kartoti?

Botulino efektas yra laikinas ir trunka nuo 3 iki 6 mėnesių, todėl norint išlaikyti efektą, injekcijas reikia reguliariai kartoti. Rekomenduojama kartoti 1-2 kartus į metus, bet ne dažniau nei kas 4 mėnesius.